2017-06-07

Dnia 7 czerwca uczniowie klasy I f wraz z opiekunami – p. Tomaszem Szymczakiem i p. Przemysławem Szemrajem wzięli udział na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu w wykładzie otwartym wygłoszonym przez dra Wojciecha Czarta nt. "Internetowe rewolucje - odkryj moc technologii Google". Prelegent – dr W. Czart jest na wydziale pracownikiem Zakładu Stanów Elektronowych Ciała Stałego. Zafascynowany technologiami internetowymi wprowadził do programów studiów na UAM kurs marketingu internetowego i komunikacji online. Od 2009 roku wiele zespołów prowadzonych przez dra Czarta znalazło się w finale międzynarodowych konkursów marketingu internetowego firmy Google. Wykład, transmitowany przez Internet, odkrył przed słuchaczami moc technologii Google. Całość prezentacji można obejrzeć tutaj. W dalszej części zajęć otwartych uczniowie wzięli udział w zajęciach w Laboratorium Dydaktyki Fizyki pt. „Jak fizyk bada przyrodę”, prowadzonych przez dra Krzysztofa Gęburę. Zaprezentowane doświadczenia dotyczyły przewodnictwa elektrycznego i w ciekawy sposób zachęciły młodzież do dalszego poznawania otaczającego nas świata.