2020-09-30

17 września, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się rajd integracyjny, mający pomóc uczniom klas pierwszych w zawarciu nowych znajomości i zaaklimatyzowaniu się w Dwunastce. Tematem przewodnim zabawy były kolejne dekady XX wieku, a rywalizacja przebiegała w 5 konkurencjach: "Pokaz mody", "Śpiewaj i tańcz", "Jaka to melodia?", "Kalambury" oraz "Bake Off Dwunastka".  Każda z klas przygotowała i zaprezentowała stroje oraz utwory muzyczne charakterystyczne dla wylosowanego dziesięciolecia. Następnie uczniowie przetestowali swój słuch oraz refleks w konkursie odgadywania piosenek,  popisali się kreatywnością i zdolnościami aktorskimi w kalamburach, by na koniec pochwalić się upieczonymi wcześniej babeczkami, których dekoracja nawiązywała do lat przypisanych konkretnej klasie. Walka toczyła się zaciekle, ale w ostateczności zwycięstwo odnieśli uczniowie 1b, którzy podejmą się organizacji rajdu w przyszłym roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania!