2016-06-16

Dnia 16 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I E wraz z wychowawcą udali się do Starego ZOO na „Warsztaty Dawnego Budowania”. Warsztaty okazały się żywą lekcją historii. W trakcie dwugodzinnych zajęć, które miały na celu ukazanie uczniom w jaki sposób budowano stary Poznań, młodzież własnoręcznie zbudowała miniaturowy drewniany dom szachulcowy podobny do tych, które wciąż można spotkać na poznańskich Jeżycach.

Dodatkową zaletą warsztatów była wizyta w Starym ZOO, które samo w sobie stanowi nieoceniony obiekt zabytkowy. Styczność z zielenią i zwierzętami pozwoliła na chwilę oddechu w samym centrum miasta.

Warsztaty pozwoliły uczniom sprawdzić w praktyce umiejętność pracy w grupie, wspólnego działania w kierunku osiągnięcia z góry zamierzonego celu. Wszystkim uczestnikom bardzo spodobała się taka forma zajęć. Serdecznie podziękowania składamy na ręce prowadzących zajęcia – p. Agnieszce i p. Andrzejowi.