2015-12-07

W sobotę 21 listopada odbyły się eliminacje regionalne do IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych organizowanych w Gimnazjum Nr 60 im. Cyryla Ratajskiego w Poznaniu. Brali w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1E: Jakub Szymański, Jan Frąckowiak oraz Julian Maciaszek. Sami skonstruowali maszynę wiatrową, która była testowana w trzech konkurencjach:

• największa moc,
  • moment obrotowy przy zatrzymanym wale,
  • obroty przy obciążonym wale maszyny.

Szkolna drużyna pod nazwą Spienione PCV zajęła 10 miejsce na 40 uczestniczących. Pięć pierwszych miejsc zapewniło udział w  finale turnieju odbywającego się w Warszawie. Zachęcamy do udziału w Turnieju Maszyn Wodnych, który odbędzie się w styczniu.