2018-04-13

uRADowani (1B) zwycięzcami konkursu filmowego «Kariera przyszłości»!

Miło nam poinformować, że drużyna uRADowani, złożona z uczniów klasy 1B (Natalia Herós, Kacper Kujawa oraz Szymon Litkowski), zajęła pierwsze miejsce w trzeciej edycji konkursu filmowego "Kariera przyszłości"! Impreza, organizowana przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów poznańskich szkół ponadgimnazjalnych, pozwalając na szerszą skalę realizować założone przez organizatorów cele:

• rozpowszechnianie wiedzy zawodoznawczej wśród uczniów,

• rozwijanie umiejętności technicznych wykorzystywanych w branży filmowej,

• promowanie młodych talentów.

Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się w dniu 11 kwietnia, grupując w pojedynku o zwycięstwo następujące drużyny:

1. „Dziki” z IX Liceum Ogólnokształcącego
  2. „Zawodowcy” z IX Liceum Ogólnokształcącego
  3. „1s2” z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego
  4. „uRADowani” z XII Liceum Ogólnokształcącego
  5. „M&M’s” z XXIX Liceum Ogólnokształcącego
  6. „Druciarze” z Technikum Mechanicznego
  7. „Ogniste Biedronki” z XXIX Liceum Ogólnokształcącego
  8. „Burza” z Technikum Mechanicznego.

Wszystkie drużyny, tworzące swoje prace filmowe wokół jednego z dwóch głównych zagadnień - "zawody przyszłości" bądź "wizja własnej kariery zawodowej w przyszłości" - musiały nie tylko wykazać się odpowiednim warsztatem, ale również przedstawić stworzone dzieła w jak najbardziej zajmujący sposób. uRADowani okazali się bezkonkurencyjni na obu tych polach, plasując się na szczycie konkursowego podium:

I Miejsce: „uRADowani” z XII Liceum Ogólnokształcącego

II Miejsce: „ Ogniste Biedronki” z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN

III Miejsce: „1s2” z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego

Natalii, Kacprowi i Szymonowi serdecznie gratulujemy w imieniu całej Dwunastki! Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebook'u, gdzie w najbliższym czasie umieścimy link do nagrodzonego filmu!