2017-02-13

Po raz kolejny nasi uczniowie oraz grono pedagogiczne naszej szkoły pokazali, że pomoc drugiemu człowiekowi nie jest im obca. Od połowy listopada, aż do świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole trwała akcja: „M3 dla Madagaskaru”, której koordynatorami byli ks. Andrzej Muńko i p. Agnieszka Foltyn. Akcja polegała na zbiórce produktów szkolnych, higienicznych, guzików, nici itd. dla dzieci, które mieszkają na Madagaskarze.

Kulminacyjnym momentem całej akcji były odwiedziny jednej z wolontariuszek tejże akcji: Olgi, która przyjechała do naszej szkoły podczas rekolekcji opowiedziała o misji, o darach które potrzebują dzieci na Madagaskarze i zachęciła aby młodzież także włączyła się nie tylko w zbiórkę, ale także, aby sami udali się na misje i poznali zupełnie inne życie i potrzeby oraz stawali się świadkami miłości Boga i dobroci, którą każdy ma w sercu.

Po przerwie świątecznej wszystkie zebrane produkty zostały przekazane Siostrom Szarytkom z ul. Mariackiej, które zawiozły wszystkie zebrane dary do Krakowa do głównej siedziby akcji: „M3 dla Madagaskaru”.

Po raz kolejny daliśmy serce i pokazaliśmy, że nie jest nam obojętny drugi człowiek. Więcej o całej akcji na stronie http://www.projektm3.pl/.